Recenzie casino
ST

Stanleybet Casino RO

Recenzat · #29 din 37
7.7/ 10Recenzat

Stanleybet Casino RO este un operator cu licență locală și un catalog solid de 31 de furnizori, dar lipsesc detalii publice despre bonusuri și wagering.

18+ · Jucători noi · Se aplică termenii și condițiile · #ad link afiliat · Joacă responsabil

Informații rapide
Evaluarea noastră7.7 / 10
LicențăRomania National Gambling Office (ONJN)
Înființat2011
Bonus de bun venit
Cerință de rulare
Furnizori de jocuri31 studiouri
Casino liveDa - Evolution Gaming
MobilÎn browser (responsive)
MonedăRON (Leu românesc)
Depozit minimNepublicat
Viteza retragerilorNepublicat / variază

Verdictul nostru

Argumente pro
  • Licență ONJN activă, ceea ce înseamnă că operatorul funcționează legal în România.
  • 31 de furnizori de software, inclusiv Evolution Gaming pentru live cazino și Nolimit City pentru sloturi volatile.
  • Șase metode de plată disponibile, inclusiv Visa, Mastercard, Skrill, Neteller și Apple Pay.
  • Prezență pe piața românească din 2011, ceea ce indică o experiență operațională de peste un deceniu.
Aspecte de analizat
  • Locul 29 din 37 în clasamentul nostru indică performanță sub media pieței.
  • Condițiile bonusului de bun venit și multiplicatorul de wagering nu sunt publicate transparent.
  • Timpii de retragere și depozitul minim nu sunt publicați; trebuie verificate direct în cashier.

Catalogul de jocuri acoperă 31 de furnizori, ceea ce îl plasează la un nivel mediu față de concurența din piața românească. Printre studiourile prezente se numără NetEnt, Nolimit City, Play'n GO, Blueprint Gaming și IGT pentru sloturi, plus Evolution Gaming pentru secțiunea de cazino live.

Nu există date publicate despre un bonus de bun venit sau despre un multiplicator de wagering asociat acestuia. Dacă un bonus este disponibil în cont, verificați termenii direct în cashier înainte de a-l activa, deoarece nu putem confirma condiții specifice.

Stanleybet Casino RO obține un scor de 7,7 și ocupă locul 29 din 37 de operatori evaluați. Această poziție sugerează că există operatori mai bine cotați în piață, iar absența informațiilor publice despre wagering și timpii de retragere rămâne un punct slab concret.

Ce am constatat

Ce ne place
  • Licență ONJN activă, ceea ce înseamnă că operatorul funcționează legal în România.
  • 31 de furnizori de software, inclusiv Evolution Gaming pentru live cazino și Nolimit City pentru sloturi volatile.
  • Șase metode de plată disponibile, inclusiv Visa, Mastercard, Skrill, Neteller și Apple Pay.
  • Prezență pe piața românească din 2011, ceea ce indică o experiență operațională de peste un deceniu.
Merită să știi
  • Locul 29 din 37 în clasamentul nostru indică performanță sub media pieței.
  • Condițiile bonusului de bun venit și multiplicatorul de wagering nu sunt publicate transparent.
  • Timpii de retragere și depozitul minim nu sunt publicați; trebuie verificate direct în cashier.

Termeni pentru bonus și rulare

Titlul ofertei de bun venit este doar atât, un titlu. Cifrele care decid dacă merită revendicată sunt cerința de rulare, limita mizei maxime cât timp bonusul este activ, jocurile excluse și perioada în care trebuie finalizată rularea. Le-am extras din T&C ca să nu trebuiască să le cauți tu.

Bonus de bun venit
Cerință de rulare
Miza maximă în timpul rulării
Nepublicat - verifică casieria înainte de rulare
Depozit minim
Nepublicat - verifică casieria
Jocuri excluse
Mesele de casino live și sloturile cu jackpot sunt de obicei excluse - verifică în T&C
Expirarea bonusului
Nepublicat - verifică T&C actuale

Numărul de ori de câte ori o sumă bonus trebuie rulată înainte ca winnings să poată fi retrase. Se aplică bonusului și uneori depozitului, în funcție de ofertă. Îndeplinirea cerinței presupune plasarea de pariuri pe jocuri eligibile.

Plăți și limite

MetodăDepozit minimRetragere minimăViteza retragerilorComision
VisaNepublicat / variazăVerifică casieria
MastercardNepublicat / variazăVerifică casieria
Bank TransferNepublicat / variazăVerifică casieria
SkrillNepublicat / variazăVerifică casieria
NetellerNepublicat / variazăVerifică casieria
Apple PayNepublicat / variazăVerifică casieria

Jocuri și furnizori

Stanleybet Casino RO colaborează cu 31 de furnizori de software, un număr care îl plasează la un nivel mediu în catalogul de jocuri față de operatorii de top din piața românească.

NetEntNolimit CityPlay'n GOBlueprint GamingIGTEvolution GamingPragmatic PlayRed Tiger GamingThunderkickBig Time GamingPlaysoniSoftBet+ 19 more

Secțiunea de cazino live este alimentată de Evolution Gaming. Pentru sloturi, operatorul include studiouri precum NetEnt, Nolimit City, Play'n GO, Blueprint Gaming, IGT, Pragmatic Play și Red Tiger Gaming.

Este sigur și licențiat?

Licența emisă de Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc (ONJN) înseamnă că operatorul funcționează sub jurisdicția unui regulator local accesibil, spre deosebire de un site offshore. Un operator licențiat ONJN are obligația legală de a pune la dispoziție instrumente de joc responsabil și poate fi reclamat la o autoritate din România. Licența nu garantează câștiguri sau protecții specifice ale fondurilor dincolo de cerințele legale în vigoare.

Licențiat la nivel naționalLicențiat de ONJN (Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc), autoritatea națională pentru jocuri de noroc din România - regulator local, nu o licență offshore
Conexiune criptatăTLS pe fiecare pagină - datele cardului sunt tokenizate, nu stocate în text simplu
Jocuri auditateOperatorii licențiați trebuie să folosească generatoare de numere aleatorii certificate - jocurile nu sunt software intern neauditat
Instrumente de protecție a jucătorilorLimite de depunere, autoexcludere și verificări ale realității trebuie oferite conform regulilor de licențiere din România
Conturi denominate în RONDepuneri și joc în moneda locală - fără conversie forțată sau marjă valutară ascunsă

Stanleybet Casino RO pe mobil

Stanleybet Casino RO este accesibil de pe dispozitive mobile prin intermediul unui site web responsive, fără a fi necesară instalarea unei aplicații. Majoritatea operatorilor licențiați ONJN adoptă acest model, care permite accesul direct din browser pe telefon sau tabletă.

Asistență clienți

Calitatea suportului pentru clienți face parte din scorul general de 7,7 acordat operatorului. Nu putem confirma timpii de răspuns sau canalele disponibile fără date verificate; consultați pagina de contact a operatorului pentru opțiunile actuale.

Chat live
Cel mai rapid canal - caută acoperire 24/7 și un agent vorbitor de română, nu o buclă cu bot
Email
Standard la operatorii licențiați; așteaptă-te la câteva ore, nu la minute
Telefon
Rar oferit de operatorii exclusiv online
Centru de ajutor
O secțiune FAQ căutabilă care răspunde la întrebările obișnuite înainte să ai nevoie de un agent

Este Stanleybet Casino RO potrivit pentru tine?

Ți se potrivește dacă…
  • Cauți un operator cu licență locală ONJN și activitate în România din 2011.
  • Preferi sloturi de la studiouri precum Nolimit City, Play'n GO sau Pragmatic Play.
  • Vrei acces la cazino live prin Evolution Gaming.
  • Folosești metode de plată precum Skrill, Neteller sau Apple Pay.
Caută în altă parte dacă…
  • Ai nevoie de o retragere în aceeași zi garantată în scris
  • Preferi o aplicație mobilă nativă dedicată în locul unui site responsive
  • Urmărești cel mai mare procent de bonus din titlu, indiferent de rularea din spate
  • Vrei o garanție publicată, contractuală, pentru timpul de retragere
Cum evaluăm

De ce poți avea încredere în aceste clasamente

Fiecare operator trece prin aceeași grilă, fără scurtături, fără plată pentru poziție în clasament. Scorurile sunt calculate, nu vândute, și sunt reverificate după un ciclu fix. Dacă termenii se înrăutățesc, scorul urmează aceeași direcție.

1
Licență și siguranță

Măsoară fiabilitatea licenței de jocuri de noroc a operatorului și protocoalele sale de securitate pentru datele jucătorilor. Verifică dacă acest casino respectă practicile de joc responsabil și are un istoric curat.

30%din scor
2
Corectitudinea bonusului

Evaluează dacă termenii bonusului sunt transparenți și realizabili fără capcane ascunse. Analizează cerințele de rulare, contribuțiile jocurilor și limitele de timp în raport cu standardele industriei.

25%din scor
3
Selecția de jocuri

Analizează varietatea jocurilor oferite, inclusiv sloturi, jocuri de masă și opțiuni cu dealer live. Luăm în considerare numărul de furnizori de software și calitatea bibliotecii de jocuri pentru jucătorii români.

25%din scor
4
Viteza plăților

Examinează timpul mediu de procesare a retragerilor pentru principalele metode de plată folosite în România. Evaluează cazinourile în funcție de cât de repede eliberează fondurile după aprobare, fără întârzieri inutile.

20%din scor

Alternative la Stanleybet Casino RO

Dacă scorul de 7,7 și locul 29 din 37 nu vă conving, mai jos găsiți operatori cu rating mai ridicat din aceeași piață românească.

CACasa Pariurilor Casino9.4
Rulare 10×
777 ROTIRI EXTRA pe Shining Crown

Casa Pariurilor Casino combină un catalog solid de 40 de furnizori cu un bonus de bun venit accesibil și un rulaj redus, plasându-se pe locul 6 din 37 de cazinouri evaluate.

Citește recenzia →
MAMaxBet Casino RO9.4
Rulare 1×
150 ROTIRI GRATUITE pe Burning Hot Clover Chance

MaxBet Casino RO oferă un catalog solid de 48 de furnizori, un bonus de bun venit cu cerință de rulaj de doar 1x și o licență locală ONJN care îl plasează printre opțiunile serioase de pe piața românească.

Citește recenzia →
PUPublicWin Casino9.4
Rulare 0×
Până la 500 ROTIRI EXTRA (0.4 lei/fiecare)

PublicWin Cazino oferă 500 de rotiri gratuite fără cerință de rulaj și un catalog de 22 de furnizori, ceea ce îl face o opțiune solidă pentru jucătorii din România.

Citește recenzia →

Întrebări frecvente

Este Stanleybet Casino RO legal în România?

Da. Operatorul deține licență emisă de Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc (ONJN), autoritatea de reglementare a jocurilor de noroc din România.

Cât durează retragerile la Stanleybet Casino RO?

Timpii de retragere nu sunt publicați de acest operator. Durata variază în funcție de metoda de plată aleasă. Verificați informațiile direct în secțiunea cashier înainte de a efectua o tranzacție.

Care este depozitul minim la Stanleybet Casino RO?

Depozitul minim nu este publicat în mod public. Verificați limita exactă direct în cashier sau în termenii și condițiile operatorului.

Merită să activezi bonusul de bun venit?

Multiplicatorul de wagering asociat bonusului nu este publicat pentru acest operator. Înainte de a activa orice bonus, citiți cu atenție termenii din cont, în special cerința de rulaj, pentru a evalua dacă bonusul este avantajos pentru stilul dvs. de joc.

Există o aplicație mobilă pentru Stanleybet Casino RO?

Majoritatea operatorilor licențiați în România, inclusiv acesta, funcționează printr-un site web responsive optimizat pentru dispozitive mobile, fără o aplicație nativă dedicată disponibilă în magazinele de aplicații.

Ce documente sunt necesare pentru verificarea contului (KYC)?

Conform regulilor de licențiere din România, operatorii sunt obligați să efectueze verificarea identității clienților. De regulă, veți avea nevoie de un act de identitate emis de stat și o dovadă a adresei. Cerințele exacte pot varia; consultați secțiunea de verificare a contului pentru detalii.